Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Strofy i pejzaże znad Netty

Strofy i pejzaże znad Netty

     W dniu 31 maja 2017 roku odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego konkursu recytatorsko-fotograficznego „Strofy i pejzaże znad Netty". W tym roku konkurs tradycyjnie odbył się na świeżym powietrzu, natomiast po raz pierwszy  na „Szlaku Orła Białego" dzięki uprzejmości i w ramach współpracy z Nadleśnictwem Augustów. Organizatorem konkursu byli  Anna Sobieszczańska, Agnieszka Krauze oraz Marek Bielawski, pracowników Szkoły Podstawowa nr 6 im. Armii Krajowej w Augustowie.  

     Konkurs zaszczycili swoją obecnością m.in.: Wojciech Walulik- Burmistrz Miasta Augustowa, Tadeusz Janusz Wierzbicki- Dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomicznej Gminy Augustów, , Roman Rogoziński- Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów, Kapitan Zofia Zielepucha- Zastępca Komendanta Placówki SG w Augustowie, Darek Karp z Biebrzańskiego Parku Narodowego, opiekunowie uczniów ze szkół biorących udział w konkursie oraz sami uczestnicy konkursu.

     Uczestnicy recytowali wiersze autorów ziemi augustowskiej wśród śpiewu ptaków i szumu drzew. Po recytacji nastąpiła przerwa na ognisko, poczęstunek dla wszystkich oraz obrady komisji. Po przerwie zostały ogłoszone wyniki  obu konkursów -  recytatorskiego i fotograficznego. Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w konkursie recytatorskim:

I miejsce – Nagroda Burmistrza Miasta Augustowa – Igor Domaszewski z SP STO w Augustowie,

II miejsce – Nagroda Wójta Gminy Augustów – Milena Kotarska z SP w Jabłońskich,

III miejsce – Nagroda Starosty Powiatu Augustowskiego – Julia Anita Godlewska z SP w Bargłowie Kościelnym,

Nagroda Dyrektora SP nr 6 – Joanna Fedorczyk z SP nr 6 w Augustowie

Nagroda Komendanta SG w Augustowie – Julia Bartoszewicz z SP w Janówce, Marcelina Bogdańska z SP STO w Augustowie oraz Tobiasz Skrocki z SP w Janówce,

Wyróżnienia – Nagrody Księgarni „Atena" – Karolina Drabczuk z SP nr 4 w Augustowie, Aleksandra Karolina Zalewska z SP w Janówce, Zofia Chmielewska z SP nr 3 w Augustowie, Patrycja Niedźwiedzka z SP nr 2 w Augustowie, Wioletta Wasilewska z SP w Żarnowie oraz Martyna Malinowska z SP w Żarnowie.

            Wręczono również nagrody i wyróżnienia przyznane w konkursie fotograficznym przez komisję w składzie: Roman Rogoziński, Renata Rybsztat, Zofia Piłasiewicz, Darek Karp oraz Anna Guzewicz. Tutaj wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – Nagroda Nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów – Magdalena Bondzio z SP nr 6 w Augustowie,

II miejsce – Nagroda Nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów – Kinga Chmielewska z SP w Żarnowie,

III miejsce – Nagroda Nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów – Kacper Żukowski z SP w Janówce oraz Julia Rekuć z SP STO w Augustowie,

Nagrodę Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego otrzymała Sandra Dzieniszewska z SP nr 6 w Augustowie.

Wyróżnienia, również ufundowane przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów, otrzymali: Julia Fajecka z SP nr 6 w Augustowie, Kacper Chełmiński z ZSS nr 2 w Augustowie, Julia Bartoszewicz z SP w Janówce, Weronika Chmielewska z SP w Rutkach oraz Martyna Malinowska z SP w Żarnowie.

Konkurs zakończył się około godziny 13:00 w atmosferze radości i pozytywnych wrażeń.