Asset Publisher Asset Publisher

ORGANIZACJA WEWNĘTRZNA NADLEŚNICTWA AUGUSTÓW

Organizację wewnętrzną, szczegółowy zakres zadań komórek organizacyjnych oraz zasady funkcjonowania Nadleśnictwa Augustów określa „Regulamin organizacyjny Nadleśnictwa Augustów”. Stanowi on Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów nr 5.2021 z dnia 14 stycznia 2021 roku

Nadleśnictwo działa na podstawie Ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 roku (Dz.U. 2011r., nr 12, poz. 59 t.j.) aktów wykonawczych do tej Ustawy, oraz Statutu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, stanowiącego załącznik do Zarządzenia Nr 50 Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 18 maja 1994 roku.

Całokształtem działalności Nadleśnictwa Augustów kieruje NADLEŚNICZY na zasadzie jednoosobowego kierownictwa i ponosi za nią pełną odpowiedzialność, a także reprezentuje Nadleśnictwo na zewnątrz.

Nadleśniczemu podlegają bezpośrednio: zastępca nadleśniczego, główny księgowy, inzynierowie nadzoru, komendant Posterunku Straży Leśnej, stanowisko ds. administrowania SILP, stanowisko ds. pracowniczych.

Zastępca nadleśniczego (Z1)  kieruje pracą stanowisk w Dziale ZG1, leśniczych oraz stanowiskiem ds.edukacji leśnej. Do zadań Działu Gospodarki Leśnej (ZG1) należy: prowadzenie całokształtu spraw związanych z planowaniem gospodarki leśnej, organizacją, koordynacją i nadzorem prac  w zakresie: nasiennictwa, selekcji, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), ochrony przyrody, łowiectwa, zagospodarowania i urządzania lasu. 

Zastepca nadleśniczego (Z2) kieruje Działem Gospodarki Leśnej (ZG2), w szczególności: kieruje pracą stanowisk w Dziale (ZG2), odpowida za gospodarkę drewnem i choinkami, użytkowaniem lasu i prowadzi zagadnienia związane z projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych i

Główny księgowy (K)wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, ewidencji sprzedaży, sprawozdawczości oraz organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną dokumentów finansowo-księgowych Nadleśnictwa.

Inżynierowie nadzoru (NN)sprawują w przydzielonych im obrębach leśnych Nadleśnictwa kontrolę funkcjonalną prawidłowości wykonywania czynności gospodarczych.

Sekretarz (S)kieruje Działem Administracyjno-Gospodarczym (SA) i jest odpowiedzialny za całokształt spraw związanych z pełną obsługą administracyjną Nadleśnictwa. Zadaniem działu Administracyjno-Gospodarczego jest prowadzenie całokształtu spraw związanych z pełną obsługą administracyjną Nadleśnictwa oraz prowadzenie spraw, inwestycyjno-remontowych.

Stanowisko ds. administrowania systemu informatycznego (NA), do którego obowiązków należy m.in.: czuwanie nad prawidłowym działaniem systemu komputerowego w Nadleśnictwie, udostępnianie zasobów danych uprawnionym pracownikom, zabezpieczenie danych w sieci (prawa dostępu, system haseł),  prowadzenie wstępnego instruktażu pracy w SILP dla nowych pracowników, prowadzenie całokształtu zagadnień związanych z utrzymaniem spójności, funkcjonalności i bezpieczeństwa SILP oraz SIP, z obsługą systemu informatycznego nadleśnictwa i urządzeń peryferyjnych oraz internetowych portali. Poza tym Stanowisko ds. administrowania systemu informatycznego realizuje obowiązki administratora i operatora leśnej mapy numerycznej. Wyżej wymienione obowiązki wykonuje zgodnie z Zarządzeniem nr 31 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 18 września 2017 r. w sprawie zasad funkcjonowania i zasad bezpieczeństwa systemu informatycznego w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe.

Komendant Posterunku Straży Leśnej(starszy strażnik leśny p.f. Komendanta Posterunku Straży Leśnej) kieruje Posterunkiem Straży Leśnej (NS) i odpowiada za całokształt spraw związanych ze zwalczaniem szkodnictwa leśnego.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”

„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”

     W miniony piątek 2 czerwca w Augustowie zakończyły się dwudniowe IV Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policjanta-wodniaka" rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Po dwudniowej zaciętej rywalizacji zakończyły się IV Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji. W trakcie zawodów rozegrano łącznie pięć konkurencji obejmujących nie tylko wiedzę teoretyczną, która jest niezbędna dla profesjonalnej realizacji zadań na wodzie, ale przede wszystkim trzy konkurencje praktyczne tzw. konkurencje basenowe, mające na celu weryfikację umiejętności pływackich i ratowniczych, oraz rajd służbową łodzią motorową Harpun 550, mający na celu weryfikację umiejętności ster-motorniczych.

     Przy okazji imprezy odbył się również bieg z przeszkodami, który zorganizowany został dla reprezentantów klas mundurowych województwa podlaskiego. Okazało się, że najsprawniejszymi w tej konkurencji byli: Dominika Kwaśniewska z Liceum Ogólnokształcącego ZDZ w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach oraz Michał Mancewicz z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

     Najlepszy policjant-wodniak uhonorowany został Pucharem Komendanta Głównego Policji. Zaś wszyscy laureaci wyróżnieni zostali pucharami Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Laureaci otrzymali również upominki od Burmistrza Augustowa oraz Nadleśnictwa Augustów.

     Finaliści zawodów są jedynie reprezentantami swoich garnizonów, albowiem na terenie kraju w sezonie wakacyjnym na terenach wodnych służbę pełni około 500 „policjantów-wodniaków", którzy zatrudnieni są w komisariatach specjalistycznych jak i w punktach uruchamianych sezonowo. Ich działania „z lądu" wspierane są przez policjantów komórek patrolowo-interwencyjnych i dzielnicowych. Po rozegraniu zawodów możemy mieć pewność, że policyjni wodniacy są bardzo dobrze przygotowani do rozpoczynającego się sezonu wakacyjnego. Należy jednak czynić wszystko, aby policyjni wodniacy nie musieli interweniować i stąd finał zawodów był doskonałą okazją do uroczystej inauguracji akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą".

 

Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl