Asset Publisher Asset Publisher

UŻYTKI EKOLOGICZNE

Na terenach Nadleśnictwa Augustów funkcjonuje ponad dwadzieścia użytków ekologicznych. Ich łączna powierzchnia wynosi 37, 36 ha.

 

Jak dotąd ustanowiono między innymi ekosystemy bagienne, jako użytki ekologiczne o nazwach: „Stawik studzieniczański", „Ślepe jeziorko", „Leśne oko", „Suchar czarnobrodzki", „Bagno czarnobrodzkie" oraz kilkanaście użytków, które jeszcze nie doczekały się własnych nazw.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Zasady uczestnictwa w leśnych zajęciach.

Zasady uczestnictwa w leśnych zajęciach.

Las jest naturalnym i niezastąpionym środkiem dydaktycznym. Możliwym do wykorzystania przez każdego nauczyciela o każdej porze roku. By pobyt w lesie był czasem spędzonym efektywnie i bezpiecznie, leśnicy proponują wspólną organizację zajęć edukacyjnych.   

W tym celu w dniu 5.09.2017 zarządzeniem Nr 32 Dyrektora RDLP w Białymstoku został wprowadzony regulamin uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej na terenie Nadleśnictw z obszaru RDLP w Białymstoku.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w leśnych spotkaniach, zapraszamy do zapoznania się z treścią powyższego zarządzenia oraz załączonego do niego Regulaminu i Oświadczenia dla organizatorów spotkań edukacyjnych.

Dokumentacja jest dostępna również  na stronach internetowych nadleśnictw z obszaru RDLP w Białymstoku.