Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Obchody Światowego Dnia Drzewa z ACE

Obchody Światowego Dnia Drzewa z ACE

        10 października jest ustanowiony Światowym Dniem Drzewa. Uczniowie klas I i III TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, pod przewodnictwem nauczycieli podjęli szereg inicjatyw, aby ten dzień był wyjątkowy. Dzięki starannie wykonanej planszy informacyjnej i tabliczkom zawieszonym na drzewach,  wszyscy uczniowie mogły poznać ciekawostki na ich temat i dowiedzieć się, jaki wpływ mają wybrane gatunki na nasze zdrowie. Najważniejszym punktem obchodów było sadzenie drzew, podarowanych przez Nadleśnictwo Augustów, w ramach patronatu kierunku technik architektury krajobrazu. Brzozy zwyczajne –rodzimy gatunek flory, przywiózł i zaprezentował przedstawiciel Nadleśnictwa, st. spec. ds. edukacji leśnej społeczeństwa, Pan Karol Chodkiewicz.

        Dyrektor ACE po krótkim wprowadzeniu młodzieży w istotę sadzenia drzew, przystąpił, wraz z Wicedyrektor do posadzenia brzóz. Uczniowie klas I i III ak wraz z pracownikiem nadleśnictwa równie sprawnie udzielali się w zazielenienie terenu szkoły. Nie zabrakło im kreatywności w nazwaniu swoich drzewek.

        Choć dla uczniów obu klas umiejętność sadzenia i pielęgnacji roślin stanowią  podstawowe prace na zajęciach praktycznych, podczas Światowego Dnia Drzewa nabrały one wyjątkowego znaczenia.