Wydawca treści Wydawca treści

Terminarz, rezerwacje

 

W celu uzgodnienia terminu spotkań edukacyjnych, rezerwacji miejsc ogniskowych oraz innych sprawach związanych z edukacją leśną, prosimy o wybranie jednej z trzech możliwości:

1. Telefon pod nr.: 87 643 99 08 - Karol Chodkiewicz.

2. List drogą internetową, e-mali: karol.chodkiewicz@bialystok.lasy.gov.pl

3. Wizyta w biurze bądź list tradycyjny, adres: Nadleśnictwo Augustów, ul. Turystyczna 19, 16-300 Augustów.

Działając w oparciu o Zarządzenie nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dn. 9 maja 2003 r. w sprawie wytycznych prowadzenia edukacji lęśnej społeczeństwa i o Zarządzenie nr 32 Dyrektora RDLP w Białymstoku z dnia 05.09.2017 r. zamieszczamy poniżej regulamin uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej na terenie Nadleśnictwa Augustów.

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

MŁODE OSTOJI

MŁODE OSTOJI

W Puszczy Augustowskiej pojawił się nowy mieszkaniec.

W ostatnim czasie udało się naszemu opiekunowi żubrów podejść je na tyle blisko by móc zaobserwować, że stado powiększyło się. Pojawił się cielak, który prawdopodobnie jest młodym najstarszej krowy, sześcioletniej żubrzycy potocznie nazywanej przez nas Ostoją. 

Nadleśnictwo Augustów wiosną tego roku wypuściło do Puszczy Augustowskiej 7 sztuk- 5 krów i 2 byki. Wszystkie żubry pochodzą z Puszczy Boreckiej z Nadleśnictwa Borki. Dodatkowo na terenie  Puszczy Augustowskiej od kilku lat żyją też dwa dorosłe byki.  Słynny już byk imieniem Wiktor niedawno dołączył do nowo utworzonego stada. Kto wie może dzięki temu w przyszłym roku nasze stado znowu się powiększy o kolejne młode.

Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie umieścić zdjęć naszego małego mieszkańca ponieważ ze względu na panujące w tej chwili warunki w lesie, żubry kryją się w trudno dostępnych miejscach by móc schować się przed męczącymi je insektami i wykoanie zdjęc jest bardzo utrudnione. Dodatkowo chcemy uniknąć niepokojenia stada.

Utworzenie stada żubrów w Puszczy Augustowskiej jest jednym z elementów programu „Kompleksowa projekt ochrony żubra przez Lasy Państwowe". Koszt projektu wynosi 40 milionów złotych. Tworzenie niewielkich populacji żubrów ma ograniczać rozprzestrzenianie się chorób tych zwierząt i zwiększyć zasięg występowania żubrów w Polsce.

 

 

Zdjęcia: Adam Kolator, Marek Wegrzynowicz