Aktualności Aktualności

Powrót

CZAS W LAS

CZAS W LAS

Lasy Państwowe są dostępne dla wszystkich i stają się coraz częstszym celem wycieczek.

Leśnicy zachęcają do wypoczynku na łonie natury. Na terenie nadleśnictw na turystów czekają liczne szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne, miejsca odpoczynku, punkty widokowe. Przygotowane w najatrakcyjniejszych miejscach wiaty turystyczne, stoły i ławki, gdzie można odpocząć, urządzić piknik w pięknej leśnej scenerii. Wyznaczane są też specjalne miejsca, w których  można rozpalić ognisko czy przyrządzić posiłek na grillu. Liczba takich obiektów wciąż rośnie.

Wypoczynek w lesie to przede wszystkim ucieczka od hałasu i zanieczyszczenia powietrza. W trosce o las, jego mieszkańców, a także dla zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzającym go turystom po leśnych duktach nie wolno poruszać się pojazdami silnikowymi. Na zmotoryzowanych turystów czekają parkingi leśne i miejsca postoju pojazdów zlokalizowane na obrzeżach kompleksów leśnych lub przy najciekawszych turystycznie miejscach. Można tu zostawić auto i udać się w dalszą wędrówkę pieszo lub rowerem.

Z myślą o miłośnikach jednośladów opracowano sieć szlaków rowerowych. Z każdym rokiem mamy ich w Lasach Państwowych coraz więcej. Ci, którzy jeżdżą konno, też znajdą miejsce dla siebie. Warto przypomnieć, że w lesie konno można poruszać się tylko drogami leśnymi wyznaczonymi do tego celu przez nadleśniczego. Szczegółowe informacje na temat infrastruktury turystycznej, miejsc szczególnie wartych odwiedzenia można znaleźć na stronach internetowych nadleśnictw.


Nadleśnictwa i inne

Polecamy Polecamy