Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

06 kwietnia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W eliminacjach powiatowych udział wzięły dzieci oraz młodzież z placówek oświatowych Powiatu Augustowskiego. Eliminacje składały się dwóch etapów, pierwszy pisemny w formie testu, drugi (finałowy), ustny gdzie finaliści musieli udzielić ustnej odpowiedzi na 3 pytania zawarte w wylosowanym przez siebie zestawie. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz postępowania na wypadek pożaru w lesie.

Nadleśniczy Wojciech Szostak osobiście wręczył  zwycięzcom ufundowane przez nadleśnictwo nagrody książkowe.

 

Wszystkim laureatom tegorocznego konkursu wiedzy pożarniczej serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.